Pierwsi finaliści z rejonu Jelcza- Laskowic

TOYOTA Bezpieczny Kierowca inauguruje szkolenia w Jelczu – Laskowicach

Blisko 40-osobowa grupa kierowców z Jelcza – Laskowic przeszła pierwsze z dwóch bezpłatnych szkoleń w ramach akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”. Po raz pierwszy Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego realizuje kampanię w tym regionie Dolnego Śląska. Nieustannie modyfikowany program edukacyjny z 14 – letnią tradycją obejmuje część teoretyczną, związaną z m.in. udzielaniem pierwszej pomocy oraz praktyczne ćwiczenia na placu manewrowym. Kolejne spotkanie już 7 kwietnia!

W niedzielę, 24 marca akcja „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” z dużym entuzjazmem została przyjęta w Jelczu – Laskowicach. Do uczestnictwa w kampanii społecznej, którą Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego realizuje od 2006 roku, dzięki wsparciu fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland oraz Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, zgłosiło się 3 razy więcej chętnych niż przewidują tegoroczne założenia. Ostatecznie do programu edukacyjnego zakwalifikowały się 72 osoby, które przejdą cykl szkoleniowy w dwóch terminach.

Pierwszy kurs w Jelczu – Laskowicach już za nami. W niedzielę, 24 marca uczestniczyło w nim 36 osób. W tej grupie byli zarówno pracownicy fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland oraz mieszkańcy Jelcza – Laskowic. Podobna grupa spotka się 7 kwietnia. Obie zrealizują identyczne programy szkoleniowe, składające się z dwóch bloków. Pierwszy z nich to część teoretyczna, w trakcie której poruszane są zagadnienia związane m.in. z przepisami ruchu drogowego, udzielaniem pierwszej pomocy oraz zwróceniem uwagi na zachowania, które doprowadzają do wypadków drogowych.

Niewątpliwie najciekawszą część szkolenia stanowi jednak praktyczne szlifowanie techniki jazdy. Tutaj pod okiem wykwalifikowanej kadry, każdy uczestnik przechodzi indywidualnie proces dokształcania i eliminowania złych nawyków za kierownicą.

– Przez lata wypracowaliśmy autorską metodę, która następnie stwarza możliwości samokształcenia w zakresie techniki jazdy. Najpierw każdy kursant ćwiczy płynną jazdę, hamowanie w nagłych wypadkach i na śliskiej nawierzchni czy omijanie przeszkody. Następnie realizuje zadania konkursowe, na podstawie których widzimy w jakim stopniu dana osoba kontroluje pojazd, czyli na jakim poziomie ma przyswojoną technikę jazdy. Ostatni etap, to wspólne wyciąganie wniosków i wskazanie kierunku rozwoju – tłumaczy Piotr Starczukowski pomysłodawca akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, instruktor jazdy, były kierowca rajdowy.

Najlepsi uczestnicy każdego ze szkoleń mogą zakwalifikować się do konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, w którym walczą o prestiżowy tytuł i nagrody. I tak wiadomo już, że z Jelcza – Laskowic do dalszego etapu przechodzą:

Panie:

Magdalena Osmańska

Alicja Ginalska

Katarzyna Religa

Sylwia Kołodziej

Alicja Chmura

Agata Wiklik-Szczeblewska

Magdalena Kaczmarek

Panowie:

Paweł Tomczak

Rafał Poszwa

Jarosław Kołodziej

Grzegorz Napierała

Artur Skurjat

Damian Malinowski

Grzegorz Gajek

Kampania społeczna i konkurs „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” realizowana jest od 14 lat. Każdego roku bezpłatnie szkoli ok. 200 osób. Trzeba podkreślić, że to jedyne, konsekwentne i długotrwałe przedsięwzięcie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Dolnym Śląsku, a może nawet w kraju. Przedsięwzięcie Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland jest m.in. finalistą ogólnopolskiego konkursu Orlen. Bezpieczne drogi, firmowanego przez Krzysztofa Hołowczyca. Akcja „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” jest laureatką w kategorii najlepsza inicjatywa lokalna.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów, działania prowadzone w ramach akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” są zawsze bezpłatne dla uczestników.