Konkurs „Bezpieczny Kierowca”

To cykl bezpłatnych szkoleń zakończonych konkursem, który wyłania „Bezpiecznego Kierowcę” roku. Ich celem jest podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa, ekologii i kultury w ruchu drogowym. Podczas szkoleń kierowcy ćwiczą m. in. umiejętności unikania zagrożeń wynikających z ekstremalnych sytuacji na drodze oraz płynną, ekonomiczną jazdę. Mogą usiąść za kierownicą samochodu z silnikiem hybrydowym, spróbować swoich sił na trolejach oraz symulatorze ekologicznej i bezpiecznej jazdy, a także sprawdzić się w alkogoglach, czyli zobaczyć jak zgubnie wpływa na kierowców alkohol.

 

Jak wziąć udział w „Bezpiecznym Kierowcy” :

Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy i zakwalifikować się do udziału w szkoleniu bezpiecznej jazdy i eliminacji. Można też wypełnić kupon z lokalnej prasy albo uczestniczyć w konkursach w regionalnej telewizji. Każdego roku na bezpłatne szkolenia w ten właśnie sposób trafia około stu osób.

 

Kto może zostać „Bezpiecznym Kierowcą” :

Wystarczy mieć prawo jazdy i dostać się na trening-szkolenie w Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy . Następnie w drodze eliminacji trafić do finału. Zwycięzca finału otrzymuje tytuł „Bezpiecznego Kierowcy” roku.