TERAZ FINAŁ W JELCZU LASKOWICACH

W sobotę, 18 maja rozpocznie się rozgrywka finałowa konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” , który w tym roku po raz pierwszy był realizowany dla mieszkańców regionu Jelcza-Laskowic. Po trudach szkoleń i eliminacji, w których udział wzięło blisko 80 osób, uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Walka o zwycięstwo stoczy się na placu pod fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland. Laureatów poszczególnych klas poznamy o godz. 16:00 w Centrum Sportu i Rekreacji, podczas zlot aut tuningowanych Hideout 2019 .

Za nami już finałowe rozgrywki konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” w Wałbrzychu. Zmagania odbyły się w sobotę, 4 maja. Teraz pora na wielkie starcie uczestników akcji z Jelcza – Laskowic. Zawody ruszą w sobotę, 18 maja po godzinie 11:00. Areną zmagań dla uczestników będzie plac pod fabryką Toyoty w Jelczu – Laskowicach. Walka, podobnie jak w czasie finałów w Wałbrzychu, stoczy w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni oraz pracownicy TMMP.

Do rywalizacji w Jelczu – Laskowicach stają: Magdalena Osmańska, Alicja Ginalska, Katarzyna Religa, Sylwia Kołodziej, Alicja Chmura, Agata Wiklik-Szczeblewska, Magdalena Kaczmarek, Paweł Tomczak, Rafał Poszwa, Jarosław Kołodziej, Grzegorz Napierała, Artur Skurjat, Damian Malinowski, Grzegorz Gajek, Aleksandra Baryła, Eliza Głowacka, Ewa Dolny, Ewa Lignar, Joanna Słowik, Laura Wojciechowska, Lucyna Skurjat, Adam Linkiewicz, Andrzej Wyskiel, Dariusz Pępkowski, Maciej Luch, Radosław Pisarek, Tomasz Jadach, Victor Yadvizhyn.

Zespół instruktorów Akademii Bezpiecznej Jazdy pod wodzą Piotra Starczukowskiego na finałowe rozgrywki przygotowuje szereg zadań, które sprawdzą wiedzę i umiejętności uczestników tegorocznej edycji akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

Wśród zadań konkursowych znajdą się m.in. groźny telefon, bezpiecznie do celu – jazda po torze, bezpieczny trening- próba zręcznościowa, jeżdżę płynnie – slalom do przodu i do tyłu, unikam poślizgów – jazda po torze na trolejach, kontroluję poślizg. Ponadto finaliści przejdą testy na prawo jazdy oraz z ekojazdy, a także z udzielania pierwszej pomocy – zapowiada Piotr Starczukowski, instruktor i pomysłodawca akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, która na Dolnym Śląsku realizowana jest nieprzerwanie od 2006 roku.

Najlepszych kierowców poznamy o godz. 16:00 w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu – Laskowicach, podczas zlotu pojazdów „Dwa Światy”. Do uczestników rywalizacji trafią puchary i nagrody. Z kolei osobę, która zdobędzie prestiżowy tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” wyłonimy dopiero w czerwcu w Świdnicy, na mecie Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Laureaci finałów w Wałbrzychu i w Jelczu – Laskowicach pojadą w rodzinnej rywalizacji z ekojazdy i będą musieli wykazać się wiedzą o atrakcjach turystycznych Dolnego Śląska.

Kampania społeczna i konkurs „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” realizowana jest od 2006 roku, czyli od 14 lat. Każdego roku bezpłatnie szkoli ok. 200 osób. Trzeba podkreślić, że to jedyne, konsekwentne i długotrwałe przedsięwzięcie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Dolnym Śląsku, a może nawet w kraju. Akcja Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland jest m.in. finalistą ogólnopolskiego konkursu Orlen. Bezpieczne drogi, firmowanego przez Krzysztofa Hołowczyca. „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” to laureat w kategorii najlepsza inicjatywa lokalna. Warto dodać, że dotychczas, w ramach akcji bezpłatnie przeszkolono około 2800 osób, spośród których co roku wyłaniano zdobywców prestiżowego tytułu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.