Wielki FINAŁ 2019 dla regionu wałbrzyskiego !!!

Wielki FINAŁ 2019 dla regionu wałbrzyskiego !!!

Już w sobotę 4 Maja rozpocznie się pierwsza część rozgrywki finałowej konkursu TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019. Po trudach szkoleń i eliminacji nadszedł czas wykazania się wiedzą i umiejętnościami przez uczestników. Tym razem część konkursowa zostanie rozegrana na terenie fabryki TOYOTY walka będzie trwała o tytuły w trzech kategoriach : kobiety, mężczyźni oraz pracownicy Toyota Motor Manufacturing Poland, głównego sponsora i współorganizatora akcji. Na część uroczystą zapraszamy do Starej Kopalni , bo tam o godzinie 16:30 nastąpi ceremonia rozdania pucharów oraz losowanie wśród uczestników finału tabletu.

Harmonogram finału  04.05.2019 r. w Fabryce Toyoty ul. Uczniowska 26  :

9:00 Finał dla mieszkańców regionu w kategorii  Pracownik TMMP

10:30 Finał dla mieszkańców regionu w kategorii Kobiety

12:00 finał w kategorii  Mężczyźni

16:30:00 Ceremonia rozdania pucharów  Stara Kopalnia

16:50  losowanie Tabletu

Lista uczestników:

Kobiety : Jagoda Kułakowska, Angelika Gawrońska, Barbara Świątkowska, Edyta Rodak- Borawska, Agnieszka Pulnowska, Agnieszka Sobczyńska, Dominika Mazur, Halszka Walkowska-Lange, Joanna Rutkowska, Joanna Topolewska, Justyna Michalak-Mach, Kamila Michalik, Kamila Nazarko, Marta Kobiela, Olga Pawlak, Patrycja Olejnik, Sylwia Karpińska, Joanna Drapisz, Joanna Jurkowska,  Monika Łatka, Marta Sulanowska, Marta Iwanowska, Iwona Stańko

Mężczyźni : Marcin Borawski, Damian Utecht, Adrian Bogacki, Marek Raszka, Paweł Zagojski, Rafał Sycha, Adam Klimala, Damian Wędrychowicz, Michał Mazur, Przemysław Mlazga, Jakub Marciniak, Tomasz Biel, Michał Pawlak.

 Pracownicy TMMP: Marcin Sachowiak, Dariusz Trembowski, Marcin Ziemniak, Michał Molocios, Wojciech Rutkowski, Jarosław Deptalski, Paweł Dajczman, Paweł Walasiak, Paweł Węgrzynowski, Marcin Kostrzycki, Robert Janc , Mariusz Wicha,Norbert Jurkowski, Radosław Witas, Maciej Małecki, Rafał Kowalik, Rafał Chowański, Mariusz Heczko , Krzysztof Górski, Jacek Chmielnicki, Joanna Drapisz,  Krzysztof Perek, Rafał Łoś, Joanna Jurkowska, Monika Łatka, Marta Sulanowska, Marta Iwanowska, Robert Zemła

Laureaci poszczególnych klas awansują do Wielkiego Finału, który wyłoni z pośród nich” Bezpiecznego Kierowcę 2019″ a rozegrany zostanie 24 czerwca podczas Dolnośląskiego Rodzinnego Rajdu O kropelce.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania zawodnikom i odwiedzenia w tych dniach Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”

Jakie zadania mogą czekać na uczestników: 1. Groźny telefon- jazda po torze kierując najpierw oburącz, a potem trzymając dyktafon z informacjami, które zawierają odpowiedzi na pytania zadane przez instruktora po przejeździe. Punkty liczone z obu przejazdów.
• 10 pkt. karnych za brak odpowiedzi na pytanie.
• 5 pkt. przewrócenie słupka,
2. Jeżdżę ekologicznie- odpowiedzi na losowo wybrane pytanie z zakresu eko-jazdy.
• 0 pkt. – prawidłowa odpowiedz,
• 5 pkt. – zła
3. Bezpiecznie do celu- jazda po torze, gdzie:
• przewrócenie słupka liczone jest podwójnie tj. 10 pkt.
4. Gotowy na pomoc- udzielanie pierwszej pomocy-fantom
• zaliczenie zadania 0pkt.
• nie przystąpienie do próby 30 pkt.
5. Bezpieczny trening- próba zręcznościowa gdzie punkty mają kluczowe znaczenie. Zawodnik stara się uzyskać jak najmniej punktów karnych.
• 5 pkt. przewrócenie słupka,
6. Jeżdżę płynnie- slalom do przodu i do tyłu zgodnie z rysunkiem, tak, aby nie zgubić piłki umieszczonej na masce samochodu w specjalnym talerzu o średnicy do 65cm (wycinek kuli). Zawodnik musi sam położyć piłkę, która spadła przed przejazdem następnego pachołka wyznaczającego trasę.
• 5 pkt. przewrócenie słupka.
7. Unikam poślizgów- jazda po torze na trolejach. Zawodnik stara się uzyskać jak najmniej punktów karnych. W przypadku zablokowania troleja przez przewrócony pachołek lub uszkodzenia troleja uniemożliwiającego jego prawidłowe działanie próbę należy powtórzyć.
• 5 pkt. przewrócenie słupka lub potrącenie beczki
8. Kontroluję poślizg- jazda po torze na trolejach. Zawodnik stara się uzyskać jak najmniej punktów karnych. W przypadku zablokowania troleja przez przewrócony pachołek lub uszkodzenia troleja uniemożliwiającego jego prawidłowe działanie próbę należy powtórzyć.
• 5 pkt. przewrócenie słupka lub potrącenie beczki
9. Test na Prawo Jazdy- liczymy ilość błędnych odpowiedzi.
Nazwy i zadania oraz ilość przeprowadzonych prób może ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu uczestników, ale nie później niż na odprawie wraz z umieszczeniem informacji pisemnej na tablicy zawodów.

 Kampania „Toyota Bezpieczny Kierowca” już od 2006 bezpłatnie doskonali kierowców z Dolnego Śląska. Dotychczas udział w szkoleniach wzięło już ok. 2300 osób, a tegoroczna akcja powiększa to grono o ok. stu kolejnych uczestników. Wszystko za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i  Prezydent Miasta Wałbrzych.

W połowie drogi do 14 edycji konkursu został stworzony ten film. Traktujcie jako rozgrzewkę przed finałem 🙂