Finał konkursu wyłonił najlepszych.

4 Maja poznaliśmy zwycięzców konkursu Bezpieczny Kierowca. Zostali nimi Iwona Stańko w kategorii Kobiety, Rafał Sycha w kategorii Mężczyźni i Maciej Małecki w kategorii Pracowni Toyota Motor Manufacturing Poland. Zwycięstwo zagwarantowało tym kierowcą start w decydującej o tegorocznym tytule "Toyota Bezpieczny Kierowca"rozgrywce , która odbędzie się między nimi w czerwcu podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce - turystycznej rywalizacji w ekojeździe dla amatorów.

Miniona sobota na placu pod fabryką Toyoty w Wałbrzychu była dniem pełnym emocji. Wszystko z powodu zaciętej rywalizacji w finałowych rozgrywkach akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019”. Do walki stanęły 64 osoby. Najliczniejszą grupę finalistów stanowili pracownicy Toyoty Motor Manufacturing Poland. W kategorii kobiet były z kolei 23 panie, a niemal o połowę mniejsza była kategoria mężczyzn.

Akademia Bezpiecznej Jazdy pod wodzą Piotra Starczukowskiego na finałowe rozgrywki przygotowała zadania, które sprawdzały wiedzę i umiejętności uczestników. Groźny telefon, bezpiecznie do celu (jazda po torze), bezpieczny trening (próba zręcznościowa), jeżdżę płynnie (slalom do przodu i do tyłu), unikam poślizgów (jazda po torze na trolejach), kontroluję poślizg to najważniejsze wyzwania w części praktycznej. Finaliści przeszli też testy na prawo jazdy oraz sprawdziany z ekojazdy i udzielania pierwszej pomocy.
-Kampania i konkurs „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” mają już długą, 14-letnią tradycję i dobrze wiemy, że nasza praca ma sens. Dowody na to napływają do nas co jakiś czas, ale są naprawdę przekonujące. Ostatnio od uczestnika naszych szkoleń otrzymaliśmy film z mrożącego krew w żyłach zdarzenia drogowego, z którego on wyszedł cało. Podkreślił, że to właśnie wiedza zdobyta u nas, pozwoliła mu właściwie zareagować – mówi Piotr Starczukowski, instruktor i pomysłodawca akcji, którego działania wspierają: Toyoty Motor Manufacturing Poland, Prezydent Miasta Wałbrzycha oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
Warto dodać, że dotychczas w ramach akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego bezpłatnie przeszkolono około 2800 osób, spośród których od 2006 roku regularnie wyłaniano zdobywców prestiżowego tytułu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” – finały w kategoriach

KOBIETY  

1. Iwona Stańko

2. Agnieszka Pulnowska

3. Joanna Rutkowska

PRACOWNIK TMMP

1. Maciej Małecki

2. Marcin Ziemniak

3. Marcin Stachowiak

MĘŻCZYŹNI

1. Rafał Sycha

2. Michał Mazur

3. Damian Wędrychowicz