Bezpieczeństwo i Moc Maszyn- wiemy kto jeździ bezpiecznie?

Bezpieczeństwo i Moc Maszyn- wiemy kto jeździ bezpiecznie?

 

Dziś 30 kwietniaw w wałbrzyskiej Starej Kopalni, w czasie „Mocy Maszyn”, rozegrano finały w kategoriach jedynej na Dolnym Śląsku, długofalowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I z pewnością, jednej z nielicznych w Polsce- „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

Bo przypomnijmy, że organizowana od 2006 roku  akcja, to m.in. laureatka nagrody w konkursie Orlen Bezpieczne Drogi jako najlepsza kampania lokalna.

Uczestnicy rywalizacji mieli do pokonania trzy próby sprawnościowe na placach, gdzie trzeba było wykazać się zarówno dobrą orientacją, umiejętnością koncentracji jak i dużą sprawnością w operowaniu kierownicą i dzwignią gazu. W zadaniach pomagały podstawione przez  Toyota Nowakowski nowiusieńkie Toyoty wyposażone we wszystkie systemy wspomagające kierowcę, chroniące przed kolizją i ewentualnymi jej skutkami. Kolejne zadania to: test na prawo jazdy, jazda na Toyota Ecosymulatorze jazdy i udzielanie pierwszej pomocy.

Zawodnicy z pierwszych miejsc przechodzą  do ostatecznej walki o Tytuł „TOYOTA BEZPIECZNY KIEROWCA 2018”. Ta walka rozegra się podczas 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, którego start i meta odbędą się w Świdnicy w dniu 24 czerwca 2018 roku. Ta rodzinna impreza każdego roku przyciąga kilkadziesiąt załóg składających się często z całych się często z całych rodzin żądnych emocji związanych z ekologiczną rywalizacją i chęciami poznawczymi naszego rejonu. Podstawowym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak najmniejszego spalania paliwa i realizacja wielu zadań na trasie przejazdu.

Już wiemy, kto będzie miał szansę rywalizacji i walki o tytuł. I tak w swoich klasach zwycięzcami zostali:

 

Joanna Babiarz– kategoria kobiety – mieszkanki regionu

 

Karol Ferenc– kategoria mężczyźni – mieszkańcy regionu

 

Rafał Chowański– kategoria pracownicy Toyota Motor Manufacturing Poland

 

Kierowcy z miejsc drugich i trzecich również otrzymują szansę bezpłatnego startu w Rajdzie o Kropelce a zarazem stają się zawodnikami rezerwowymi podczas absencji zwycięzców.

 

A tak wyglądają pełne wyniki w kategoriach:

Kategoria kobiety – mieszkanki regionu

  1.  Joanna Babiarz
199
Karolina Bobrowicz 218
Urszula Kołodziejczyk 228
Agnieszka Styrna 245
Magdalena Brożek 263
Magdalena Tarnawska 319

Kategoria- mężczyźni – mieszkańcy regionu

  1. Karol Ferenc
176
Maciej Kuta 177
Tomasz Zieliński 202
Radosław Stachura 216
Mirosław Baranowski 220
Mariusz Kozuń 266

Kategoria pracownicy Toyota Motor Manufacturing Poland 

Norbret Jurkowski (nk) 250
Dariusz Trembowski (nk) 259
  1. Rafał Chowański
262
Paweł Węgrzynowski 280
Marek Molka 280
Marcin Ziemniak 295
Marcin Kostrzycki 299
Joanna Babiarz 341
Wojciech Krzynówek 341

 

Wszystkim uczestnikom tej emocjonującej walki dziękujemy za udział, a zwycięzcą gratulujemy w imieniu organizatorów, którymi są:

Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy.